Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

piątek, 8 stycznia 2016

Kryzys? Można go pokonać!

"Są kryzysy gospodarcze, polityczne, społeczne. Słyszymy o nich w mediach, gdzie sieją grozę biedy i zniewolenia, nienawiści i chaosu. Kładą się złowieszczym cieniem na przyszłości świata. Są kryzysy w relacjach: małżeńskie, wspólnotowe, przyjacielskie, wychowawcze. Wymagają negocjacji, mediacji, umów, kompromisów. Są wreszcie te najgłębsze, wewnętrzne, egzystencjalne. Każdy kryzys tożsamości, sensu i celu istnienia, jest kryzysem wiary, nadziei i miłości. Każdy ma swoją specyfikę, ale łączy je jedno: krótsza lub dłuższa zapaść" - to wstęp artykułu pani Agaty Rusak, (psychologa i psychoterapeuty należącego do Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich), opublikowany na stronie opoka.pl, pt.: "Jak nie rozpaść się na kawałki, czyli kilka rad dla człowieka w kryzysie". (Wywiad z panią psycholog: tutaj)

Wczoraj S. przysłała nam informację dotyczącą warsztatów terapeutycznych prowadzonych przez panią Agatę Rusak, które rozpoczynają się 3 lutego (czwartek) 2016 r. o godzinie 18:00 w Milanówku niedaleko Warszawy. Zakończenie w niedzielę obiadem ok. godz. 13.00 - 14.00. Terapia ta prowadzona przez Zespół jest od 12 lat i przeznaczona jest dla osób dorosłych (świeckich, duchownych, konsekrowanych) doświadczających w swoim życiu skutków wcześniejszych zranień (w tym zaniedbań, przemocy i różnego rodzaju strat okołoporodowych). Skutki te mogą dotyczyć zarówno trudności w ogólnym funkcjonowaniu (np. stany depresyjne, silna lękowość, brak poczucia sensu życia, chaos decyzyjny itp.) jak i w relacjach międzyludzkich (trudności z wyrażaniem lub kontrolą emocji, konflikty, nieumiejętność stawiania granic, bycie ofiarą lub sprawcą zachowań przemocowych, itp.).



Terapia obejmuje ok. 180 godzin zajęć, jest programem korzystającym z kilku podejść terapeutycznych choć zakorzeniona jest w podejściu integratywnym chrześcijańskim, jest programem nie tylko dającym wiedzę ale też wyposażającym w narzędzia samodzielnego radzenia sobie. Jest to więc terapia kompletna prowadząca krok po kroku od historii życia przez aktualne mechanizmy zachowań, zasoby i przeszkody, trudności w relacjach ze sobą, ludźmi i Bogiem aż po część związaną z decyzjami i wyjściem do przyszłości.

W czasie zjazdu jest możliwość uczestniczenia w codziennej mszy św w kaplicy. Informacja i zapisy u pani Agaty Rusak pod adresem: agatis33@wp.pl)

2 komentarze: