Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

wtorek, 31 stycznia 2017

Współczesny cyberświat

Laptopy, netbooki, tablety, smartfony, a co za tym idzie telefonia komórkowa, Internet, portale społecznościowe i publicystyczne, cyfrowa edukacja i rozrywka, etc. - to dobrze nam znane wynalazki współczesności, które zrewolucjonizowały sposób funkcjonowania człowieka XXI wieku. Jednak oprócz niezaprzeczalnych zalet jakie niesie ze sobą postęp technologiczny, nie sposób bagatelizować faktu, iż ludzkość coraz bardziej uzależnia się od zdobyczy współczesnej techniki i niepostrzeżenie traci wolność, a nierzadko także sens istnienia. Bo świat wirtualny bywa światem iluzji.

O tym właśnie jest konferencja pt. W matni cyberświata ks. Piotra Glasa (część I - tutaj, część II - tutaj), którą dzisiaj proponuję. Dziękuję Ewie T. za jej przesłanie i zachęcam do wysłuchania.

(Fot.tech.wp.pl)

2 komentarze:

 1. Mocne. Choć początek konferencji trochę nie na temat - trzeba się uzbroić w cierpliwość zanim się dojdzie do cyberzagrożeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wgłębiając się w świat dźwięków, i nie tylko, Pawła Orkisza;)znalazłam na jego stronie taki żartobliwy wierszyk, który tu pasuje jako komentarz, cytuję fragmenty:

  "Mieszkam przy Facebook Street
  na rogu z wp.pl
  mam swoje dość staromodne okno
  wychodzące na wprost na moje miasto
  Internet City
  drugie okno, kuchenne, wychodzi
  na Google Avenue
  otwieram je codziennie rano
  kiedy przyrządzam śniadanie

  (...)

  to brzydkie miasto
  tak w ogóle jest brzydkie
  choć bywa i piękne
  ładne są tu parki, galerie, ogrody, muzea
  jest dzielnica rozrywkowa Youtube"

  itd...

  et:)

  OdpowiedzUsuń