Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Nowenna (16.12.2015)

"Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj" (modlitwa św. Bernarda z Clairvaux). 

Matko Boża Nieustającej Pomocy, Tobie powierzam nasze życie i nasze sprawy. Życie i sprawy naszych bliskich, tych, których kochamy i tych, których kochać nam trudno. Błogosław nam w każdym czasie i każdym miejscu. Powierzam Twemu sercu wszystkie intencje pozostawione na tym blogu. Przemieniaj nas i nasze życie, tak byśmy się coraz bardziej podobały sobie i Bogu. (Ikona obok pochodzi z kościoła parafialnego w Zgłobicach k. Tarnowa - tam zostały powierzone wszystkie nasze sprawy).

20 komentarzy:

 1. Bardzo proszę o modlitwę za Ewę .. która ma dzisiaj zabieg mastektomii

  --
  Agata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomodlone! :) Wierzę i wiem, że Ewa jest przykryta płaszczem Matki Bożej jak kołderką. Opiekuj się Ewą, Mamo!

   Usuń
 2. O determinację w podążaniu za Bozymi marzeniami

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo proszę o modlitwę za chorego Piotrusia.... Miej go Matko w opiece

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę za to dzieciątko. Uzdrowienie chorych - módl się za nami

   Usuń
 4. O pragnienie i odwagę do przezwyciężania zła dobrem!

  OdpowiedzUsuń
 5. Za moich pracodawców i współpracowników. Bądź pośród nas Panie. Duchu Święty działaj pośród nas, jednocz nas.

  OdpowiedzUsuń
 6. Za moja rodzinę. O twoją opiekę Matuchno kochana o Boże błogosławieństwo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko Boża Tobie zawierzam moje życie, prowadź mnie i błogosław, pomóż w ukończeniu studiów, miej w opiece rodziców, wspieraj i pomóż w rozwiązaniu trudnych spraw Tobie Mateczko dobrze znanych

  OdpowiedzUsuń
 8. Matko Boża proszę miej w opiece Tomka, wypraszaj potrzebne łaski i prowadź go przez życie

  OdpowiedzUsuń
 9. Matko Nieustającej Pomocy proszę o zdrowie i boże błogosławieństwo dla mojej siostry, o potrzebne łaski

  OdpowiedzUsuń
 10. Proszę za Piotrusia- Uzdrowienie chorych módl się za nami

  OdpowiedzUsuń
 11. Maryjo, proszę o błogosławieństwo w małżeństwie mojej córki, obdarz ja darem macierzyństwa, Zgodę i zrozumienie w jej małżeństwie, aby zięć znalazł dobra pracę,
  Proszę o światło Ducha świętego dla synowej, aby ukończy la studia, Postaw na ich drodze dobra opiekunkę do dziecka, aby nic się nie stało Małemu, prowadź ich Twoimi drogami,
  Mateńko, błogosław Ojczyźnie naszej, Prezydentowi i naszemu rządowi, Broń nas.

  OdpowiedzUsuń
 12. By w moim życiu wychodziło na to, co Boga, a nie na to, co moje. O światło do realizacji pewnego projektu, a raczej pewnych projektów. Bogu niech będzie chwała!

  OdpowiedzUsuń
 13. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.  Mam na imię Maria, lat 55. W ostatnim turnusie tego roku byłam pierwszy raz na rekolekcjach w Bąblinie.

  Nie ma przypadków, a to wszystko dzięki opatrzności Bożej.

  Zostawiłam mojego emaila i dołączyłam do Grupy Przyjaciół Misjonarzy Św. Rodziny w Bąblinie.

  Nie sądziłam, że aż tak szybko będę potrzebowała pomocy szturmowej, modlitwy do Nieba.

  Ponadto przystąpiłam do Apostolatu Dobrej Śmierci.

  Jestem po raku piersi. W dzień matki 26 maja 2011r. przeprowadzono operację mastektomii i częściowego wycięcia węzłów chłonnych. Potem dostałam bardzo agresywną chemię ( 24 litry ). Od tego czasu robię okresowe badania.

  W dniu 9 grudnia br. zrobiono mi badanie USG piersi i węzłów chłonnych ( na to badanie czekałam w kolejce 9 miesięcy). W badaniu tym wykazano, że w pozostawionych węzłach chłonnych ujawniono guzki, które powinny być poddane biopsji.

  Dzięki opatrzności Boskiej 10.12.2015r. zostałam przyjęta przez onkologa i dostałam skierowanie na badanie jako pilne, oczywiście na biopsję musiałabym czekać do przyszłego roku, ale dzięki Bogu i przychylności lekarza badanie będę miała 17.12.2015r. o godz. 14.00.

  Proszę o wsparcie modlitewne w mojej intencji, do Miłosierdzia Bożego poprzez wstawiennictwo Św. Rodziny o cud uzdrowienia, jeśli jest to zgodne z wolą Bożą.

  Niech dobry Bóg Błogosławi wszystkim modlącym się w Grupie Przyjaciół Misjonarzy Św. Rodziny.

  Bóg zapłać za modlitwę.

  Zostańcie z Bogiem

  Maria P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matuchno kochana, proszę Cię za Marysię. Obdarz ją zdrowiem i łaską długiego życia w wolności od złośliwych guzów w piersiach, węzłach i gdziekolwiek indziej. O matko wszystkich kobiet, weź w opiekę swoją córkę Marię. Amen

   Usuń
 14. Błagam o modlitwę w intencji koleżanki, która chce usunąć dziecko w 4 tygodniu ciąży  Luiza

  OdpowiedzUsuń
 15. Proszę o pokój serca, przebaczenie i pojednanie w rodzinie.
  O znalezienie własnej, indywidualnej i satysfakcjonującej ścieżki życia... O dobrą spowiedź jutro.

  OdpowiedzUsuń
 16. + Kochani - przesyłam Wam wielką prośbę o modlitwę mojej koleżanki Beaty:

  "Moja córka podjęła decyzję pracy w wigilie, święta i sylwestra w nocnym klubie w najgorszym wydaniu goo goo jako zaprowadzająca panów do sal rozkoszy.. Jestem w szoku. Jak możesz , to roześlij prośbę o modlitwę."

  Serdecznie jeszcze raz Was proszę i pozdrawiam - Marta

  OdpowiedzUsuń
 17. Witajcie,
  Kochani proszę o modlitwę za kobietę/matkę, która wczoraj w godzinach wieczornych Tychach została potrącona na pasach wraz z dwójką dzieci (rok i 4 m-ce), dzieci zginęły na miejscu.
  O siły dla całej rodziny w tej trudnej sytuacji.

  Z Bogiem
  Beata

  OdpowiedzUsuń