Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Plaster miodu

Pamiętacie ubiegłoroczny adwentowy "Plaster miodu"? Kubek gorącej herbaty w rękach (może z miodem, może z cytryną, a może gorzkiej)? I stałą godzinę 21:21?

W tym roku ociec Adam Szustak, pomimo stałego cyklu adwentowego #JESZCZE5MINUTEK, zaproponował nam także stary, dobry, sprawdzony "Plaster miodu". Pierwszy plaster położony został na nasze serca 17 grudnia  i był to Psalm 19, czyli Oczywista oczywistość. Kolejne: 18 grudnia - Psalm 20, czyli Wezwane Imię), 19 grudnia - Psalm 21, czyli Ogień), 21 grudnia - Psalm 22, czyli Na krańce ciemności), 22 grudnia - Psalm 23, czyli Z perspektywy owcy. Kolejne odcinki jak zwykle na Languście na palmie. Zachęcam, polecam, na pewno warto. To inwestycja w siebie, w swój rozwój osobisty, w duchowy wzrost. Psalmy są piękne, a w interpretacji ojca stają się jeszcze piękniejsze, bo bardziej zrozumiałe.

3 komentarze:

  1. To, co dla mnie stanowi dodatkową wartość tych rekolekcji, to słowa ojca na zakończenie każdego rozważania: "Pomódlmy się na koniec".

    Przy Psalmie 19 modlił się słowami: "Nasz dobry Ojcze, po pierwsze dziękuję, że możemy się spotkać wreszcie, po takim długim czasie. I ze mogę się z moim bratem i moją sistra modlić. Ze możemy przy tej herbacie i Słowie Bożym, dzisiaj z Tobą tu być. A nade wszytko chcę Cię prosić, żebyś dał nam taką łaskę świadczenia miłością, świadczenia dobrocią, świadczenia nieoczywistymi, ale zakorzenionymi w Tobie czynami. Takimi, które może nie są krzykliwe, które może nie dają argumentów do ręki. Wypełnij nas Twoją dobrocią, twoją czułością, Twoją miłością. I spraw, żeby w ten sposób rozeszła się Twoja chwała w świecie. Niech tak się stanie. Amen.".

    Modlę się tą modlitwą i pragnę być lepsza niż jestem...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja wolę "Plaster miodu" zdecydowanie bardziej niż "Jeszcze 5 minut". Modlitwy na koniec są piękne i umacniające.

    OdpowiedzUsuń