Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

piątek, 6 stycznia 2017

Uczucia kochane

"Uczucia należą do istotnych „strun” budujących naszą więź z Bogiem i ludźmi. Dzielimy je zasadniczo na kochane, które chętniej przyjmujemy i wyrażamy, i niekochane, stanowiące pewien ciężar – często omijany i lekceważony. Tymczasem wszystkie uczucia mają sens i wartość. Jak dobrze nastroić i wykorzystać „struny” uczuć często pozornie łatwiej przyjmowanych i kochanych, takich jak: poczucie bezpieczeństwa, zadowolenia i przyjemności, szczęścia, radości i wdzięczności, wzruszenia i uczucie rozkoszy, aby nasze więzi były bardziej harmonijne i pełne?" (informacja ze strony organizatorów - tutaj).

Uczucia kochane to temat sesji odbywającej się w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów Krakowie w dniach 6-8 października 2017 r. (wolne miejsca pozostały jedynie w charakterze osób dochodzących - info tutaj). Sesję prowadzi ks. dr Krzysztof Grzywocz - kierownik duchowy, rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, egzorcysta diecezjalny. Kilka wykładów ks. Krzysztofa krąży w Internecie, np. tutaj i tutaj (te są m.in. o integracji wewnętrznej człowieka, budowaniu relacji, komunikacji, emocjach oraz o... aniele depresji). Można zajrzeć, posłuchać i rozeznać czy sposób jego głoszenia dotyka, porusza i otwiera istotne przestrzenie.

(fot. tapeciarnia.pl)

2 komentarze:

 1. Anioł depresji? dziwnie to brzmi. dla mnie za depresja stoi ktoś inny a nie anioł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba odsłuchać konferencję. Ksiądz tłumaczy o co chodzi z tym aniołem.
   Pozdrawiam ciepło

   Usuń