Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

piątek, 1 stycznia 2016

To będzie dobry rok

Będzie dobry, bo to Rok Miłosierdzia. Rzeczy wielkie i piękne będą naszym udziałem; będzie obficie i będzie bogato. Choć zapewne nie zawsze łatwo, jak to w życiu. Jest ktoś, komu zależy, byśmy zamknęli serce na obfitość Miłosierdzia Boga, byśmy odwracali się plecami do Dawcy życia i Źródła pokoju; ktoś, kto  zdarzenia będące naszym udziałem pokazuje nam w innej optyce; kto odbiera nadzieję i wpędza w ciemność. Ale Boże Miłosierdzie jest mocniejsze; jest ponad. Jeśli się go uchwycimy i uczynimy naszym codziennym azymutem, będzie przemieniało nasze serca, nasze relacje, nasze wszytko. Niczym lampa będzie oświecało drogę, która będzie prowadziła nas przez cały 2016 rok. Narzędzia mamy sprawdzone: Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzienniczek Siostry Faustyny, akt zawierzenia się Miłosierdziu Bożemu. To będzie dobry rok.

"O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie więc, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu, uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki. Amen". 

5 komentarzy:

 1. " W poczekalni pewnego nowojorskiego instytutu rehabilitacyjnego, na tablicy z brązu widnieje następujący ręcznie wygrawerowany tekst:

  Prosiłem Boga o siłę, aby osiągać sukcesy; On uczynił mnie słabym, abym pokornie uczył się posłuszeństwa.
  Prosiłem Boga o zdrowie, abym był zdolny do dokonania wielkich rzeczy; On sprawił, że jestem chromy, abym w ten sposób mógł mu jak najlepiej służyć.
  Prosiłem Boga o bogactwo, aby być szczę­śliwym; On sprawił, że jestem biedny, by przez to okazać się w życiu mądrym.
  Prosiłem Boga o moc, by ludzie się ze mną li­czyli. On obdarzył mnie słabością, abym miał po­trzebę odczuwania Boga.
  Prosiłem Boga o towarzystwo, by nie żyć w samotności. On dał mi jedno serce, aby kochać wszystkich ludzi.
  Prosiłem Boga o rzeczy, które rozweseliłyby moje życie. On obdarzył mnie życiem, abym mógł się wszystkim cieszyć.
  Nie osiągnąłem niczego z tych rzeczy, o które prosiłem, lecz otrzymałem wszystko to, co było moją nadzieją, nawet nie niewypowiedzianą przed Bogiem modlitwą, zostały ku mej radości wysłuchane."

  Tobie, Alu i Wam, Drogie Dzielne życzę, aby dobry Bóg rodził się w sercu każdej z Was każdego dnia na nowo, umacniał i uczył pięknie żyć. I abyście doświadczyły i przyjęły z wdzięcznością miłość Boga bogatego w miłosierdzie.

  Gosia (Ł)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Gosiu.
   Dziękuję za Twoje odwiedziny; bardzo się ciesze, że jesteś tutaj.

   Dziękuję także za przypomnienie tych niesamowitych słów. Kiedyś bardzo mi pomogły. I pomagają nadal. Porządkują, zmieniają optykę, wyznaczają cele, poruszają serce do wdzięczności. Są dla mnie ważne do tego stopnia, że każdą z majówkowych konferencji kończyłam właśnie nimi.

   Raz jeszcze dziękuję za ich przypomnienie. Zrobiłaś to w bardzo odpowiednim czasie. Nawet nie wiesz jak bardzo odpowiednim...

   Chwała Panu za to, że posyła nam swoich Aniołów.

   Usuń
 2. "Ten rok będzie dobry - dla tego, kto chce"-Franciszek Kucharczak
  http://gosc.pl/doc/2901758.Ten-rok-bedzie-dobry-dla-tego-kto-chce
  aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie;) W pełni się tym zgadzam;)

   Pozdrawiam cieplutko Agnieszko

   Usuń