Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

niedziela, 4 grudnia 2016

Minuta motywacji z Nickiem Vujicicem

"Motivational Minute" to nowy cykl motywacyjny Nicka Vujicica - człowieka, którego w biegu ku lepszemu życiu, nie zatrzymał brak obu rąk i obu nóg. Co więcej, jest w tym biegu znacznie dalej niż niejedna w pełni sprawna i wysportowana osoba. Dlaczego? Bo jest coś takiego jak świadome zawierzenie oraz wiara, że Bóg jest dobry i w swej dobroci czyni dla nas rzeczy niemożliwe. M.in. o tym są te krótkie, jednominutowe filmiki Nicka, które przygotował, by nas przekonać, że lepsze i pełniejsze życie jest w naszym zasięgu. Że trudne okoliczności, w których czasem się znajdujemy, nie muszą ograniczać naszej przyszłości, naszego szczęścia i naszej radości. Mamy moc, by przemienić nasze ograniczone życie w życie bez ograniczeń. 60 odcinków po 60 sekund. Pierwszy zamieszczam poniżej, pozostałe krążą w necie lub można je znaleźć na fb Nicka - tutaj.


Nick urodził się z rzadką chorobą znaną jako tetra-amelia, czyli całkowity zanik wszystkich czterech kończyn (o filmie z Nickiem  w roli głównej oraz o jego książce wspominałam m.in. tutajtutajtutaj i tutaj). Nick pomimo chwilowych załamań, nie utracił wiary w Boga. Zawierzył Mu swoje życie, zaufał do końca. W wieku 30. lat ożenił się z pełnosprawną, piękną Kanae Miyaharą. Rok później przyszedł na świat ich pierwszy syn Kiyoshi, a w 2015 roku urodził się drugi syn pary - Dejan. Bo czy dla Boga jest coś niemożliwego?

1 komentarz:

  1. Super, tylko szkoda, ze nie ma polskich napisów. Mój angielski nie pozwala na zrozumienie wszystkiego;((

    OdpowiedzUsuń