Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

poniedziałek, 14 marca 2016

Smoleńsk

Z nadzieją na jedność, na zakopanie podziałów, na spokojne wyjaśnienie...Strona filmu: tutaj.
10 komentarzy:

 1. Piękny zwiastun

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, piękny ten zwiastun. Pozdrawiam. KM

   Usuń
 2. Z nadzieją na jedność... - też mam nadzieję, że naród Polski będzie stanowił jedno, że nie będzie niepotrzebnych, sztucznych podziałów i podsycania sporów. Proszę Panie o ducha jedności w naszym narodzie i o wzajemny szacunek ponad różnicami zadań. Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na ten film od chwili, gdy pojawiły się zapowiedzi o jego realizacji. Archiwalne zdjęcia włączone do filmu znowu wywołały wspomnienia tamtych dni, a muzyka Michała Lorenca ciarki na ciele i skurcz żołądka. Taki jakby to była opowieść o członkach mojej rodziny. Zdecydowanie wybieram się na ten film mimo że będzie bolało.S

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także czekam na ten film. Z nadzieją, że przyniesie zgodę w narodzie. Może naiwną nadzieją, ale jednak...

   Usuń
  2. w Panu zatem złóżmy Twoją, moją, naszą nadzieję i ufność. On wie dlaczego my, naród musimy przejść przez to doświadczenie (cierpienie?). Ufajmy Alu, ufajmy.S

   Usuń
 4. "Ta tragedia zjednoczyła wszystkich Polaków w tamtych kilkunastu godzinach. Czy nie jest możliwe, by próba dojścia do prawdy zjednoczyła nas wszystkich raz jeszcze? Czy naprawdę to nie jest możliwe?"

  Słowa (pytanie) Antoniego Macierewicza zadane dzisiaj podczas dzisiejszej komisji obrony narodowej). Nagranie pod linkiem:

  https://www.youtube.com/watch?v=0Zu2QPteOLM

  KM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ta tragedia zjednoczyła wszystkich Polaków w tamtych kilkunastu godzinach. Czy nie jest możliwe, by próba dojścia do prawdy zjednoczyła nas wszystkich raz jeszcze? Czy naprawdę to nie jest możliwe?" - bardzo chciałabym, by było możliwe.

   Dzięki KM.

   Usuń
 5. Też przeszkadza mi to,że jest tak wielki podział i polaryzacja,gdy wypowiedziane zostaje slowo: Smoleńsk. Nie musi tak być. Pomimo różnicy zdań (różnicy mentalnej) możemy zachować spokój i szacunek wzajemny.

  OdpowiedzUsuń