Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

poniedziałek, 9 listopada 2015

Nowenna

Kiedy zastanawiałam się, jaki powinien być pierwszy wpis inaugurujący "Perły dla świata", automatycznie przyszła mi na myśl nowenna. Po pierwsze jest poniedziałek (a to zazwyczaj był dzień, gdy ona się pojawiała), a po drugie pamiętam Waszą 'walkę' o nowennę na blogu Dzielne Niewiasty, gdy przez jakiś czas jej tam nie zamieszczałam. Po trzecie w końcu - to Maryi chcę zawierzyć to wszystko, co dzieje się obecnie w Dzielnych Niewiastach, zawierzyć wszystkie zmiany, nowych odpowiedzialnych, uczestniczki spotkań minionych i przyszłych, siebie samą i czytelników bloga.

Tego aktu zawierzenia pragnę dokonać słowami modlitwy, którą podczas sobotniego spotkania otrzymałyśmy od ojca Pawła. Jest to modlitwa jubileuszowa z okazji 150-lecia przekazania redemptorystom ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez Piusa IX: "O Matko Nieustającej pomocy, Ikono miłości, Twe zatroskane spojrzenie ogarnia nasze cierpienia, a ufne spojrzenie Twojego Syna wiedzie nas przed oblicze miłującego Ojca. Wspomagaj nas Matko, byśmy nieśli Twój obraz braciom i sistrom rozproszonym na całym świecie, stając się misjonarzami dobra, piękna i radości życia Ewangelią. Otwórz nasze serca na krzyk ludzi pozbawionych nadziei, aby wszyscy uwierzyli Miłości. Ucz nas rozważać i wypełniać słowa Twojego Syna, naszego Odkupiciela. Pozwól nam iść razem z Tobą w blasku Twojej wiary, abyśmy kiedyś mogli wspólnie kontemplować oblicze miłującego Ojca, który z Synem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen".

15 komentarzy:

 1. Za nas, żebyśmy były prawdziwymi perłami dla świata. Matko, módl się za nami

  (PS: nazwa bloga genialna;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Abyśmy miały odwagę być tymi "misjonarkami dobra, piękna i radości życia Ewangelią"....

  OdpowiedzUsuń
 3. Za Ciebie Alicjo - Perło dla świata i dla nas, innych Dzielnych Niewiast, niech Matka Nieustającej Pomocy prowadzi Ciebie, wspiera, obdarza potrzebnymi łaskami, aby Twoje piękno jaśniało z każdym dniem coraz bardziej
  Monika M

  OdpowiedzUsuń
 4. Matko Boża pociesz, poprowadź, uzdrawiaj
  Twoja czcicielka

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko Boża Nieustającej Pomocy Tobie zawierzam moje życie, prowadź mnie, wskazuj drogę i błogosław. Proszę miej w opiece moich rodziców, siostrę i tych wszystkich którzy prosili o modlitwę, Matko Nieustającej Pomocy módl się za nami

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko Boża Twej opiece powierzam Tomka i jego trudne sprawy, najlepsza lekarko ulecz rany serca, wyprostuj ścieżki i dodaj mu sił.

  OdpowiedzUsuń
 7. O pomoc w sprawach duchowych i finansowych. Maryjo, pomóż

  OdpowiedzUsuń
 8. Za wszystkie Dzielne Niewiasty, żeby kroczyły bez przeszkód swoimi różnorodnymi ścieżkami do Pana. Za Alicję o błogosławieństwo w Jej decyzjach i poczynaniach. Za wszystkich dzisiejszych solenizantów Marcinów, zwłaszcza za mojego wieloletniego kolegę MZ... Za niepodległą Ojczyznę. W wszystkich moich intencjach...
  Maryjo wspomóż...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, to Ty? Cieszę się ogromnie, że tu dotarłaś i że pozostajesz z nami;) Dziękuję za modlitwę i otaczam nią także Ciebie - "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz zawsze i na wieki wieków"

   Usuń
  2. Nie, Alu, to ja;)
   Właśnie się rozgościłam na Twoim nowy blogu i chyba zmyliłam Cię niechcący inicjałami dzisiejszego solenizanta 'MZ' (kiedyś także tarnowianinem;), które przypisane są do Gosi... też mam nadzieję, że się tu wkrótce pojawi:) Jak tu u Ciebie patriotycznie! et:)

   Usuń
  3. O, et. kochana! Cudownie, że i Ty dotarłaś;) Rozgość się i poczuj jak u siebie;) Kawy czy herbaty?;) A może soczku z natki pietruszki;)?

   PS: Rzeczywiście MZ to inicjały Gosi i tak je zinterpretowałam;)

   Usuń
 9. Maryjo pomóż mi proszę wychować mojego synka.... Ty wiesz tylko TY

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko Boża Nieustającej Pomocy Tobie zawierzam Alicję by w nowej przestrzeni odblaskiem swej perły jaśniała światłem dla "Pereł dla świata"

  Agnieszka S.

  OdpowiedzUsuń
 11. Za naszą Ojczyznę, za nasze rodziny za Perły dla świata;) (wspieram mocno Alicjo)

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Nieustajacej Pomocy iej w opiece Alicje i blogoslaw jej we wszystkich jej dzialaniach i zyciu. Alu zaluje ze dopiero teraz dotarlam do Dzielnych Niewiast, gdy Ty oddalas paleczke, ale Duch Twoj bedzie zawsze z DN. W nowej przestrzeni <<Perel dla swiata<<  OdpowiedzUsuń