Blog o codzienności. O historiach prawdziwych, zaobserwowanych, naszych. O sprawach ważnych, koniecznych i tych mniej istotnych. O drobiazgach tkających życie, radości z rzeczy małych, ufności nie zawsze łatwej. O pięknie, sile marzeń i zwyczajności dnia. Poszukiwaniach, pytaniach i odnajdywaniach. O sercu kobiety... Jest mi niezmiernie miło gościć Cię tutaj. Usiądź wygodnie, poczuj się dobrze, jak u siebie. Kawy czy herbaty?

wtorek, 14 czerwca 2016

Anioł mądrości

"Przybądź mi na pomoc, aniele mądrości, 
ratuj, gdy niepokój w sercu moim gości, 
gdy własna głupota uczy mnie pokory, 
a po kątach straszą bezradności zmory. 
Przyleć i rzuć światło na mą biedną drogę, 
niech wiem, że bez Boga nic zrobić nie mogę, 
co by dobre było i sens jakiś miało.
Przymnóż mi mądrości, bo wciąż mi jej mało..."

To jeden z cudownych wierszy Ewy Stadmuller z tomiku "Niechaj cię strzegą dobre anioły", który wzbogacony jest subtelnymi obrazami artystki Małgorzaty Maćkowiak. Zarówno wiersze jak i obrazy są urzekające. Piękne, delikatne, modlitewne. Takie jak lubię.
Anioł mądrości trafił do mnie dzięki Ewie, która jak zwykle potrafiła zaskoczyć. W najmniej spodziewanym momencie wyjęła z torebki obrazy i powiedziała: wybierajcie. W ten sposób anioł mądrości przyfrunął (i mam wrażenie, że to on wybrał mnie, a nie ja jego). Przyfrunął w odpowiednim momencie, przyfrunął na czas...
Zestaw obrazów i wierszy (czyli książeczkę "Niechaj cię strzegą dobre anioły") można zamówić drogą internetową lub podejść do księgarni katolickiej "Paganini" w Krakowie przy ul. Batorego 19. Oprócz aniołów w księgarni można znaleźć jeszcze wiele innych cennych perełek.

Fot.AJ


This is one of the most wonderful poems from the volume Stadmuller Eve "Let the good angels protect you ", which is enriched with subtle images of the artist Malgorzata Mackowiak. This poems and pictures are wonderful. I would recommend you them.


Angel of wisdom came to me thanks to Eve, who, as usual, could surprise us. In the least expected moment she took from her purse the images and said: Selects. In this way, the angel of wisdom flew to me (I have a feeling that he chose me, and not I did him). It flew at the right time, just at time...


Set of images and poems (the book "Let the good angels watch over you") can be ordered via the Internet or to approach a catholic bookstore "Paganini" in Kraków, Batory street 19. In addition to the angels in a bookstore you can find many other precious gems.6 komentarzy:

 1. Tak... znam te wiersze i obrazy. Wiele razy dawałam je w prezencie różnym osobom! Anioły ukazane są naprawdę w natchniony sposób. W ogóle zbieram anioły - malowane, rzeźbione, gliniane, drewniane. Są u mnie wszędzie. Ale najważniejsze są te żywe, które żyją obok mnie, a które często nie wiedzą, że nimi są. A przez ciche towarzyszenie mi przez ten blog, przez wspomnienie Dzielnych Niewiast, przez to, co mówisz i o czym świadczysz, przez to, jaka jesteś... jesteś moim Aniołem, Alu... (a pewnie też nie wiedziałaś;)Dziękuję! Ela P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Elu za serdeczne słowa.

   Tak, anioły-ludzie są wśród nas, to prawda. Też mam ich przynajmniej kilka. Choćby wspomniana Ewa. Ale nie tylko ona. Czasem myślę, że ludzie, którymi Bóg mnie otoczył są moim największym życiowym skarbem.

   Chciałabym zobaczyć kiedyś Twoją kolekcje aniołów;) A może podeślesz jakieś zdjęcia? Zamieszczę na blogu. Możemy opisać skąd który pochodzi, dlaczego się u Ciebie pojawił? Byłoby cudownie, gdyby pojawił się na blogu jakiś inny głos oprócz mojego. Co myślisz o tym?

   Usuń
  2. Alu, z przyjemnością wyślę moje anioły do Ciebie. Jak tylko je uchwycę w obiektyw. A dziś:

   https://www.youtube.com/watch?v=Ouygm3M3VUs

   ...Anioły do Ciebie wysyłam,
   piękne, pierzaste i zadbane,
   niech latają nad Tobą,
   niech Ci cudne nuty grają,
   niech Ci w duszy śpiewają... :)
   Ela P

   Usuń
  3. Rewelacja!;) Aż chce się śpiewać. I tańczyć;)

   Usuń
 2. Alu dziękuję za blog, za modlitwę. Dobrze,że jesteś :)
  Wszystkiego najlepszego, niech strzegą Cię wszyscy Boży Aniołowie i prowadzą.
  An

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję A.
   Też jestem za tym, by mnie strzegły i prowadziły wszyscy Boży Aniołowie;)
   Uściski dla Ciebie.
   Miło, że tu zaglądasz

   Usuń